بسته بندی کتاب هنگام اسباب کشی

تجربه نشان داده که کارتن در بسته بندی کتاب برای اسباب کشی وسیله مناسبی برای جابجایی کتاب نیست. یکی از روشهای مناسب حمل کتاب در اسباب کشی استفاده از چمدانهای چرخدار است. اگر چمدان چرخ‌دار دارید، بهترین روش برای بسته بندی کتاب استفاده از چمدان هست.

کتاب‌ها را به صورت مرتبط داخل آن بچینید که در قفسه هستند. سعی کنید کتابهای با سایز یکسان را کنار هم قرار دهید تا چیدمان مناسب تری داشته باشید. برای راحتی کار ابتدا قفسه پایین را شروع کنید و کارتن بعدی را روی کارتن پر شده قرار داده و قفسه بالاتر را شروع کنید با این کار نیاز به نشستن و برخاستن بی مورد ندارید.

جهت قرار دادن کتاب در کارتن بهتر است مانند قفسه کتابخانه باشد و در بالا و پایین کارتن از یک لایه نایلون ضربه گیر یا کاغذ مچاله شده برای محافظت از لبه کتاب استفاده کرد. اگر دو سری کتاب کنار هم قرار می گیرد.

سعی کنید پشت به پشت هم باشند که در اثر حرکت آسیب به هم نرسانند. اگر کتب نفیس دارید می توانید با فوم آنها را پوشش دهید و باال و پائین کارتن را نیز با لفافی مانند فوم، پالستیک حبابدار یا پارچه بپوشانید. (منبع)

 اگر قصد بسته بندی کتاب برای اسباب کشی با کارتن را دارید ویدیو زیر می‌تواند مفید باشد.

 

بسته بندی کتاب برای اسباب کشی

بسته بندی و جابجایی کتاب یکی از دشوارترین مراحل در بسته بندی اثاثیه منزل برای اسباب کشی است. اگر قصد بسته بندی کتاب برای اسباب کشی دارید دقت کنید برای کتابها حتما از کارتن های کوچک استفاده کنید.

  چون ممکن است حین جابجایی کارتنی که خیلی سنگین است روی سایر اثاثیه که بسته بندی مناسب ندارند قرار گرفته و به آنها آسیب جدی برساند. هنگام کار برای بردن کارتن های سنگین کتاب کارگران ممکن است غر بزنند یا حتی طلب پول اضافه کنند.

اگر از یک کارگر اسباب کشی بپرسید که دشوارترین وسیله برای جابجایی در اسباب کشی چیست؟ به جای یخچال ساید بای ساید یا کمدهای سنگین حتماً از کتاب نام خواهد برد.