باربری کاروان (رضویه)

باربری کارون، اتوبار کارون و باربری کارون (رضویه) تهران از خدمات باربری جنوب شرق تهران است. باربری در کاروان، اتوبار در کاروان، باربری در شهرک رضویه (کاروان)، باربری تهران شهرک کاروان، حمل اثاثیه منزل کاروان، حمل بار شهرک کاروان (شهرک رضویه) و شماره باربری کاروان تهران با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید.

شماره تلفن باربری کاروان

09125475471

09109918198

باربری کارون (رضویه)

شهرک کاروان کجاست ؟

این شهرک(محله) در ادامه­ی شهرک­سازی­های موجود در منطقه۱۵ رخ داده است و به همین دلیل “شهرک” خوانده می­شود.

آقای معصومی تأکید داشتند که در زمان نخست وزیری آموزگار، چند ماهی در این مکان، اجازه ساخت و ساز صادر شد، عده­ای مشغول کار شدند و این مکان شکل گرفت(معصومی، مهر۱۳۸۸).


در نقشه­ی­ منتشر شده توسط شهرداری، از بخش شرقی بزرگ­راه آزادگان و انتهای غربی پارک جنگلی توسکا، بزرگ­راه دولت آباد جدا شده و با عبور از شمال­شرقی محله­ی دولت­­آباد، به مشیریه می­رسد.

ادامه­ی این بزرگ­راه به صورت خط­چین از جنوب مشیریه و میانه­ی هرک رضویه عبور کرده و به بزرگ­راه امام رضا(ع) متصل می­گردد(این خط چین در نقشه­ی سال ۸۳ قابل مشاهده خواهد بود).

در صورت تکمیل و احداث این بزرگ­راه، مناطق جنوبی تهران مستقیماً به بزرگ­راه امام رضا(ع) وصل شده و نیاز به عبور از میدان بسیج مستضعفین را نخواهند داشت.

اگرچه هنوز این بزرگ­راه به جز خط چین­های روی نقشه، ماهیت فضایی نیافته­اند، اما این احتمال وجود دارد که بهره­برداری از آن، در اقتصاد محله­های دولت­آباد و مشیریه و شهرک رضویه تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

این امر را می­توان به عنوان یک عامل اثرگذار بر محله مورد واکاوی قرار داد.(منبع )

باربری شهرک کاروان

 

تاریخچه شهرک رضویه تهران

در گذشته این شهرک کارونسرایی بود که از مسافران و زائران امام رضا استقبال و پذیرایی می کرد.

که امروزه بزرگراه امام رضا در تهران دقیقا به همین دلیل نام گذاری شده است .

در گذشته، شهرک رضویه یه شهرک کارون شناخته میشد که حدودا 4 سال است که تغییر نام یافته است.

در واقع شهرک کارون پاتوقی برای مسافرینی بود که از شهرهای مختلف به تهران می آمدند.

اهالی مسگرآباد در این محله به صورت پراکنده زمین داشتند که امروزه به صورت گاراژ خودنمایی می کنند.

برخی از اهالی این محله معتقدند از آنجا که اکثر سندهای این محله با عنوان “دهستان غار” صادر شده است. می توان چنین قلمداد کرد که در گذشته در این مکان غار وجود داشته است.

عرب ها از اولین مهاجران به این محله بودند و می بینیم که چهارراه عرب ها که “نخلی” خوانده می شود در این محله واقع شده است.

بزرگراه امام رضا

بزرگراه امام رضا از میدان بسیج مستضعفین یا سه راه افسریه عبور کرده و سپس به بزرگراه خاوران و میدان خراسان می رسد.به همین دلیل این میدان مطابق با دروازه خراسان تهران قدیم است.(منبع )

 

آموزش سئو با سیاوش پیری