تفاوت بین زیر مایلر و بنز مایلر

تفاوت مایلر و زیر مایلر

مایلر زیر بنز
بنز مایلر

بنز مایلر و زیر مایلر در تناژ فرقی با هم ندارند. هر دو ماشین ۲۶ تن هست. به خاطر عدد ۲۶ در اول مدل. هم بنز ۲۶۲۴ و هم بنز ۲۶۲۸ هر دو ۲۶ تن وزن دارند. ولی قدرت مایلر بیشتر از زیر مایلر است. مایلر ۲۸۰ اسب بخار قدرت دارد و چون سوپرشارژ دارد قدرت بیشتری دارد نسبت به زیرمایلر. (۲۸ آخر مدل به معنی ۲۸۰ اسب بخار است). ولی زیرمایلر ۲۶۰ اسب بخار قدرت دارد. وجه تسمیه زیر مایلر این است که زیرش یعنی دیفرانسیلش با مایلر یکی هست. گیربکس زیرمایلر بعضی ۸ دنده و بعضی ۶ دنده است ولی مایلر هم سوپر دارد و هم گیربکسش ۸ دنده است. (منبع)

جدول فرق مایلر و زیر مایلر

مایلرزیرمایلر
مدلبنز ۲۶۲۸بنز ۲۶۲۴
تناژ۲۶ تن۲۶ تن
ظرفیت بارگیری۱۵ تن۱۵ تن
قدرت موتور۲۸۰ اسب بخار۲۴۰ اسب بخار
سوپرشارژداردندارد
دیفرانسیلمایلرمایلر
گیربکس۸ دنده۶ یا ۸ دنده

مایلر چیست؟

بنز مایلر

مرسدس بنز ۲۶۲۸ معروف به مایلر: اول از همه باید بگوییم که در بین کمپرسی‌های کهنه‌کار و البته توانای مایلر، می‌توان تعداد زیادی از مرسدس‌های دماغ‌دار ۲۶۲۴ با کمپرسی مایلر نیز مشاهده کرد. در واقع مایلر (Meiller) یک شرکت آلمانی قدیمی با عمری بیش از ۱۶۰ سال است که در کار ساخت انواع کمپرسی در دنیا شهرت فراوانی کسب کرده است. از آنجا که مرسدس بنز‌های ۲۶۲۸ در کشورمان غالبا با کمپرسی‌های ساخت این کمپانی وارد کشورمان شدند، از این رو به این کامیون‌ها تا امروز مایلر گفته می‌شود. (منبع) نوعی از کامیون‌های سری ال مرسدس بنز (به انگلیسی: Mercedes-Benz L-series truck) که در ایران با نام بنز مایلر (به آلمانی: Meiller) شناخته می‌شوند،مایلر در سیستم تعلیق و زیربندی تفاوت اساسی با سایر کامیونهای سری ال مرسدس بنز داشت.مایلر در ایران با کد ۲۶۲۸ وبا رنگ نارنجی تولید می شد. سری ال همچنین در ایران، به‌طور فراوان وارد و پس از مدتی در داخل ایران تولید شدند و به بنز مایلر معروف شدند. (منبع)

زیر مایلر چیست؟

زیر مایلر

کامیون بنز مدل ۲۶۲۴ از سری ال L سالها است در ایران تولید و عرضه میشود. این کامیون در بین مردم با نام خاور معروف بوده و فعالان صنعت حمل ونقل آن را با نام بنز زیر مایلر یا ۲۶۲۴ ده چرخ زیرمایلر می شناسند. (منبع) هم‌اکنون، ایران خودرو دیزل، این سری را در دو مدل ۲۶۲۴ و ۱۹۲۴ با نام خاور، تولید می‌کند. مدل ۲۶۲۸ یا همان نیز دیگر تولید نمی‌شود. مرسدس بنز LAK 2624 نوع سه دیفرانسیل می‌باشد و احتمالاً هنوز ۲۶۲۸ سه دیفرانسیل در ایران مانده باشد که کاربرد غیر شخصی دارد.

آموزش سئو با سیاوش پیری