نحوه حمل گیاه در اسباب کشی |حمل و جابجایی گیاه

جابجایی گل و گیاه و گلدان آپارتمانی یکی از نکات مهم در اسباب کشی و حمل وسایل منزل است. روش های صحیح جابجایی گلدان و نکاتی در مورد جابجایی گل و گیاه در جابجایی وجود دارد که در این مطلب به شما توضیح خواهیم داد. جابجایی این موجودات زنده و زیبا یکی از نکات مهمی است که بسیاری از مشتریان تا حدودی نگران نحوه اجرای آن هستند و گیاهان و گلدان ها را با خیال راحت به مکان جدید می آورند.

نکات مهم برای جابجایی گل و گیاهان در اسباب کشی

جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی
جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی

برای اینکه متوجه شید که چگونه گیاه در اسباب کشی حمل شود می توانید روی فیلم حمل گیاه کلیک کنید.

  • گل ها و گیاهان به دلیل ظرافت و میزان ماندگاری کم بیشترین آسیب را در هنگام حمل و نقل می بینند. زیرا وقتی به طور ناگهانی محیط یک گیاه را تغییر می دهیم، شوکه می شود. به همین دلیل هنگام اسباب کشی باید این ضربه را به حداقل برسانیم.

2- گیاهانی که حساسیت بیشتری به نور خورشید دارند، بهتر است هنگام جابجایی آنها را به مکانی با نور کافی منتقل کنید. این گل ها را در صندوق عقب خودرو قرار ندهید.

3- در ضمن هنگام اسباب کشی حتما گل ها و گیاهان را جداگانه جابجا کنید تا دچار شکستگی و آسیب نشوند.

  • نوسانات شدید دما و آب و هوا برای گیاهان داخلی به شدت مضر است. گیاهان برگدار را هنگام جابجایی در زمستان با پوشاندن آنها از سرما محافظت کنید. گیاهان را می توان با کیسه های زباله، پوشش حباب دار یا پتو از یخ زدگی نجات داد.

5- 1-2 روز قبل از اسباب کشی گل های خود را آبیاری کنید تا خاک گلدان ها خشک نماند و داخل آن ها آبیاری کنید.

6- برای جابجایی گلدان ها و گیاهان طبیعی خود چاره ای ندارید جز اینکه آنها را همانطور که هستند جابجا کنید. اما نکاتی وجود دارد که باعث می شود گیاهان شما بدون آسیب به مکان جدیدی منتقل شوند.

-7گلدان ها یا ظروف گیاهی را با توجه به جنس آنها طبقه بندی کنید که می توانند از شیشه، پلاستیک، فایبرگلاس یا چوب ساخته شوند. در مورد ظروف و گلدان های شیشه ای تا حد امکان در حین جابجایی دقت کنید.

8- بعد از جابجایی گلدان ها را آبیاری کنید. یا در صورت نیاز قبل از جابجایی آنها را آبیاری کنید. این کار را 3 ساعت قبل از حرکت انجام دهید تا خاک گل آلود و سست نباشد.

9- تا جایی که می توانید گلدان ها را در جعبه های مبلمان قرار دهید. ضمناً فضای خالی داخل جعبه را حتماً با موادی مانند فوم یا روزنامه یا پارچه و نایلون پر کنید تا در هنگام حرکت دستگاه متحرک گلدان ها تکان نخورند و خاک آنها داخل جعبه نریزد و همچنین ساقه و برگ گیاهان. قطعات خودرو، آسیب نبینند، سقوط نکنند و یا بشکنند ، نهایت دقت را در طول اسباب کشی را بکار ببرید.

10-اگر قصد مهاجرت به شهر را دارید سعی کنید زمانی از روز را برای حمل و جابجایی اثاثیه انتخاب کنید که کمترین نوسان و تغییر دمای هوا در آن روز را داشته باشد تا گیاهان در اثر سرمای ناگهانی دچار مشکل نشوند. یا گرما و سالم به مقصد برسند.

11- برخی از گیاهان آپارتمانی به جابجایی حساس هستند که به آنها گیاهان حساس به جابجایی می گویند. هنگام جابجایی گلدان ها مراقب باشید. برخی از گل ها پس از تعویض گلدان پژمرده می شوند.

نحوه بسته بندی گل و گیاه
نحوه بسته بندی گل و گیاه

شماره تلفن باربری برای اسباب کشی

09125475471

09109918198

اسباب کشی در تهران

در صورت نیاز به سفارش جابجایی و حمل اثاثیه منزل در تهران و کرج می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. آماده ارائه انواع خدمات باربری و باربری درب منزل.

نحوه بسته بندی گل و گیاه در اسباب کشی

جابجایی گل‌ها در زمان اسباب کشی باید بصورت مجزا انجام بگیرد. تا دچار شکستگی نشوند. در صورت امکان گلها را بسته بندی کنید. به این‌صورت که آن‌ها را در داخل کارتن‌های ۵ لایه که محکم و مقاوم هستند قرار دهید.

برای اطمینان بیشتر ته کارتن‌ها را محکم چسب کاری کنید. تا در حین جابجایی پاره نشوند.‌ همچنین چندین سوراخ داخل کارتن برای تبادل هوا ایجاد نمایید. در صورت داشتن گیاهان بلند قامت، شاخه‌های آن‌ها را با ریسمان و یا طناب به همدیگر ببندید تا در حین حمل و نقل بر اثر تکان نشکند. (منبع

نوسانات شدید دمایی و هوا بشدت برای گیاهان آپارتمانی فوق العاده مضر است. در زمان جابجایی در فصل زمستان، گیاهان برگ‌دار را با پوشاندن در برابر سرما محافظت کنید. می‌توان گیاهان را با کیسه زباله، پلاستیک حبابدار و یا پتو از یخ زدگی نجات داد. ۱ الی ۲ روز قبل از جابجایی گلهای خود را آبیاری نمایید. تا در زمان جابجایی خاک گلدان‌ها خشک و آبی در داخل آنها نمانده باشد. (منبع)

آموزش سئو با سیاوش پیری