بیمه باربری | هزینه بیمه اسباب کشی

بیمه باربری، بیمه اثاث کشی یا هزینه بیمه اسباب کشی از خدمات باربری پرند است. بیمه اسباب کشی یعنی اینکه شما با پرداخت یک مبلغ ناچیز به شرکت های بیمه مثل بیمه ایران یا بیمه آسیا یا بیمه البرز آن شرکت بیمه متعهد می‌شود، 

که در صورتی که به بار شما آسیب برسد جبران خسارت کند.

مثلاْ اگر در مسیر رانندگی ماشین باربری چپ کند یا تصادف کند یا آتش بگیرد و خدای ناکرده اثاثیه منزل شما از بین برود یا کارگر وسایل شما را بشکند بیمه خسارت وارد را جبران می‌کند.

بیمه اسباب کشی
بیمه اسباب کشی

هزینه بیمه باربری عمومی

بیمه باربری داخلی به طور میانگین برای 1 میلیون تومان ارزش بار بین 1300 تا 1500 هزارتومان هست. یعنی اگر بار شما 100 میلیون تومان ارزش داشته باشد هزینه بیمه اسباب کشی حدود 100 تا 150 هزارتومان خواهد بود.

توجه کنید بیمه اسباب کشی تنها برای باربری یرون شهری ممکن است و ارائه بیمه اسباب کشی درون شهری توسط باربری های تهران معمول نیست.بیمه باربری وانت بار علت آن هم زمانبر بودن آن است.

زمانی حمل این وسایل می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار بگیرد که حدود ۶-۷ ساعت قبل از بارزدن اثاثیه مأمور بیمه اقدام به ریز برداری وسایل بسته بندی شده کند که این نه در اختیار واحد‌های صنفی و نه قابل اجراست

ولی با این حال بعضی از شرکت باربری های مثل خدمات بیمه باربری آنلاین یا بیمه اسباب و اثاثیه را ارائه می‌کنند.

هزینه بیمه اسباب کشی در این شرکت رایگان هست.بیمه باربری وطن، به طور کلی بیمه نامه باربری داخلی مبلغ بسیار ناچیز و در بعضی از موارد رایگان هست.

اگر شرکتی از شما بابت هزینه اسباب کشی درون شهری هزینه دریافت کرد (در حد 50 یا 100 هزارتومان) این مبلغ مصداق کلاهبرداری است.

چون زمانی بیمه باربری وانت بار قابل اجرا است که کارشناس بیمه وسایل شما را چک لیست برداری کند. هزینه بیمه اسباب کشی در تهران به طور خلاصه در جدول زیر آمده است.

جدول هزینه بیمه اسباب کشی

محدوه حمل و نقل نوع ماشین باریمبلغ بیمه
هزینه بیمه اسباب کشیاز خیابانی به خیابان دیگرخاور و نیسان و وانتامکان بیمه وجود ندارد
هزینه بیمه اسباب کشی مناطق تهران به کرج و بالعکسنیسان تا 5 میلیون بیمه مبلغ 2000 هزار تومن به ازای هر یک میلیون بیمه
هزینه بیمه اسباب کشی تمام شهرستان هاتا 20 میلیون تومان بیمهمبلغ 2200 هزار تومان به ازای هریک میلیون بیمه
جدول هزینه بیمه اسباب کشی

شرایط بیمه باربری

نرخ بیمه باربری داخلی در بیمه ایران که به بیمه مسئولیت متصدیان حمل کالا (حمل با وانت / کامیونت) نامیده می‌شود شامل موارد زیر است. بيمه مسئوليت مدني بيمه گذار ناشی از حمل های درون شهری و برون شهری در قبال ارسال كنندگان يا صاحبان كالا به استناد باربرگ هاي صادره،

در صورتیکه در اثر خطرات بيمه شده در اين قـرارداد تحقق یافته باشد و بيمه گذار به عنوان متصدي حمل و نقل مسئول جبران آنها شناخته شود.

قوانین بیمه باربری تعهدات بيمه گر تحت اين قرارداد پس از تكميل بارگيري كالا در مبدأ یا صدور باربرگ (هرکدام مؤخر باشد) آغاز، و همزمان با شروع تخليه در مقصد مندرج در باربرگ خاتمه مي يابد.

شرایط بیمه باربری عبارتند از:

– مسئوليت بيمه گذار ناشي از تصادف وسيله نقليه (مقصر ، غير مقصر).

2- مسئوليت بيمه گذار ناشي از واژگوني وسيله نقليه.

3- مسئوليت بيمه گذار ناشي ازپرتاب شدن كالا از روي وسيله نقليه.

4- مسئوليت بيمه گذار ناشي ازحادثه آتش سوزي و انفجار.

5-  مسئوليت بيمه گذار ناشي ازحادثه سرقت كلي محموله با وسیله حمل.

6- مسئوليت بيمه گذار  از تخلیه و بارگیر ی

استثنائات :

1- عمل عمد يا مجرمانه  بيمه گذار شامل كاركنان و نمايندگان وي .

2- بلاياي طبيعي شامل : سيل ، طوفان ، زلزله ، آتشفشان ، صاعقه .

3- جنگ ، شورش ، اعتصاب ، بلوا ، ضبط و مصادره ، ياغي گري و سرقت مسلحانه.

4- تشعشعات راديو اكتيو و فعل و انفعالات هسته اي.

5- خسارات ناشي از عيب ذاتي كالا.

6- سرقت کلی محموله بدون وسیله حمل.

7- سرقت جزئي محموله .

8-  خيانت در امانت راننده و كمك راننده .

9-خسارت ناشی از برخورد و جابجایی کالا درون خودرو در حین حمل.

10-  حمل کالا با موتور سیکلت.

11- نداشتن گواهینامه متناسب با وسیله حمل در زمان حادثه.

2 -پول، مسکوکات، اسناد، اوراق بهادار، آثار هنری، تابلوهای نقاشی، مجسمه ها، سنگهای قیمتی، فلزات

و اشیای گرانبها.

13 -کاالهای شکستنی داخل کارتن در بسته شامل پوشش نمی باشند.

14 -ارائه عکس و فیلم برای محموله با ارزش بیش از 000.000.000.1 ریال الزامی می باشد.

15 -در صورتی که ارزش واقعی محموله بیش از ارزش اظهار شده در باربرگ باشد پرداخت خسارت با اعمال

ماده10 قانون بیمه )قاعده نسبی سرمایه( بررسی و تصفیه می گردد.

16 -ارائه فیش پرداخت حق بیمه قبل از عملیات تخلیه و بارگیری الزامی است.

17 -بيمه گذار موظف است در صورت وقوع حادثه در اولين زمان ممكن و حداكثر ظرف مدت پنج روز به

بیمه گر اعالم نماید ، در غیر این صورت بیمه گر تعهدی در قبال خسارت ندارد

ارائه پوشش ها با 20درصد فرانشیز در هر حادثه می باشد.

منبع

بیمه باربری بیمه آریا
بیمه باربری بیمه آریا

بیمه باربری داخلی

بیمه باربری داخلی
بیمه باربری داخلی

حمل و نقل کالاها یکی از اجزای لاینفک هر فعالیت تجاری، بازرگانی یا تولیدی می‌باشد. اما آنچه در این میان شایان توجه خواهد بود آن است

که حادثه هیچ گاه خبر نمی‌کند و با وجود پیشرفت‌های گسترده دانش و فناوری و توسعه زیرساختهای حمل و نقل، همواره احتمال بروز مخاطرات برای محموله های کالای شما وجود دارد

. آن چه آرامش را در لحظه‌های بروز خطر برای شما به ارمغان می‌آورد، برخورداری از یک بیمه باربری (حمل و نقل کالا) با پوشش‌های مناسب می‌باشد.

بیمه باربری از قدیمی‌ترین انواع بیمه‌نامه‌هاست که به موجب آن، شرکت بیمه در مقابل مبلغی که از شما دریافت می‌کند متعهد می‌شود،

چنانچه در جریان حمل کالا از نقطه ای به نقطه دیگر در نتیجه وقوع خطرهای موضوع بیمه، کالا تلف شده و یا دچار خسارت گردد، زیان وارده را جبران نماید.
در همین راستا شرکت بیمه پارسیان با ارائه بیمه‌های باربری تلاش دارد تا امنیت سرمایه شما را در برابر مخاطرات محتمل و غیرقابل پیش‌بینی فراهم آورد.

هدف ما فراهم آوردن خدمات هر چه سریعتر و مطلوبتر برای مشتریان گرامی است.

اگر چه امروزه با پیشرفت جوامع بشری از شدت برخی ریسک ها در جریان حمل و نقل کاسته شده است اما افزایش حجم حمل و نقل محصولات مختلف ریسک های بسیاری را به بار آورده است.

شرکت بیمه پارسیان با ارائه بیمه های باربری تلاش دارد تا امنیت سرمایه شما را در برابر ریسک های محتمل و غیر قابل پیش بینی فراهم آورد.

هدف ما فراهم آوردن خدمات هرچه سریعتر و مطلوبتر برای مشتریان گرامی است.

انواع بیمه‌های باربری، مخاطرات مربوط به حمل و نقل کالا از مبادی مختلف به سرتاسر جهان از طریق دریا، خشکی (زمینی)، هوایی و یا ترکیبی از این مسیرها را تحت پوشش قرار می‌دهد

. بیمه‌نامه‌های باربری می‌تواند برای کالاهای وارداتی، صادراتی، ترانزیت و یا حمل داخلی قابل استفاده باشد و بر حسب نوع کالا و حساسیت آنها در مقابل خطرات گوناگون پوشش‌های بیمه‌ای مناسب ارائه می‌گردد.(منبع )

بیمه باربری چیست ؟

بیمه باربری یا بیمه بار، حوادث فیزیکی مربوط به حمل و نقل کالا از نقاط مختلف به سایر نقاط جهان از طریق دریا، خشکی (زمینی)، هوایی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

این بیمه به چهار دسته تقسیم می شود که می‌تواند برای کالاهای وارداتی، صادراتی، ترانزیت و یا حمل داخلی قابل استفاده باشد تا تضمینی برای سالم ماندن محصولات ایجاد گردد.

بر حسب نوع کالا و حساسیت آن ها در مقابل خطرات گوناگون پوشش ‌های بیمه ‌ای مناسب ارائه می‌گردد.

بیمه باربری وارداتی

یکی از ارکان تجارت، حمل و نقل است. کالاهایی که از سرتاسر جهان به داخل کشور وارد می شوند، مراحل بسیاری را طی می کنند تا به بازار مصرفی و به دست مصرف کننده برسند.

از آن جان کالاهای وارداتی متنوع و طی جابجا کردن آسیب پذیر هستند برای جلوگیری از ضرر و زیان در تجارت، نیاز به اخذ بیمه دارند. شایان ذکر است که با نگاهی به قوانین کشور، خرید این بیمه ‌نامه برای وارد ‌کنندگان کالا اجباری می باشد.

بیمه باربری صادراتی

مهم ترین فعالیت اقتصادی هر کشور، صادرات آن است.

در حقیقت صادر کردن کالا و تحویل بار به مقصد برای صاحبان بار و حمل کنندگان آن مشمول خطرات زیادی است که با اخذ این بیمه در مقابل بسیاری از هزینه های احتمالی مانند سپر دفاع عمل خواهد کرد.

بیمه باربری ترانزیت

این نوع بیمه به بیمه نامه ی عبوری معروف است. به این معنا که مبدأ و مقصد خارج از کشور است، ولی محصولات در مسیر خود برای واردات و یا صادرات از مکانی عبور خواهند کرد.

هنگامی که کالای ترانزیت خارجی تا پایان مدت اعتبار پروانه به گمرکات خروجی تحویل و یا از مرزهای کشور خارج گردد، ترانزیت خاتمه یافته و گمرک می بایست تضمین دریافتی را تسویه کند.

بیمه باربری داخلی

این بیمه مخصوص کالاهایی است که مبدأ و مقصد آن داخل کشور باشد. حمل و نقل داخلی کالا به شیوه های متفاوتی انجام می شود.

متداول ترین آن حمل و نقل جاده ای است. تریلر ها یکی از وسیله های حمل جاده ای مناسب برای انواع حمل وسایل سنگین و فوق سنگین می باشد.

 باربری کامیون تریلی، باربری کامیون یخچالدار برای حمل بار منجمد و فاسد شدنی و مواردی از این قبیل شکل های دیگر باربری داخلی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیمه باربری داخلی با کارشناسان شرکت باراست که یکی از معتبر ترین شرکت های حمل و باربری  است، تماس حاصل فرمایید.

بیمه باربری داخل چگونه است ؟

بیمه نامه های عمومی

در این قرارداد بایستی شرایط اصلی بیمه و تعهدات طرفین همچون حوادث تحت پوشش، نحوه ی حمل کالا معین می‌شود. سپس با تعیین یک سرمایه بیمه ی مورد نظر اخذ می گرددد

. این بیمه شامل حمل‌ های متعددی می باشد که در کاهش هزینه ها موثر است. لازم به ذکر است که مدت پایان قرارداد زمانی است که سرمایه به اتمام برسد.

بیمه نامه با پوشش باز

در ابتدا برای صدور بیمه ‌نامه، بیمه گذار باید تمام حق بیمه و یا درصد بالایی از حق بیمه را پرداخت کند .

در بیمه نامه با پوشش باز با توافقی که بین طرفین انجام می‌شود هر یک هفته گواهی بیمه ازسوی بیمه گذار صادر و همچنین حق بیمه متناسب با سرمایه برای جبران خسارات از سوی بیمه گذار پرداخت می گردد.

در حقیقت می توان گفت حمل کالا تحت پوشش است. در برخی از بیمه نامه ها فرد بایستی برای هر حمل، بیمه دریافت کند اما در این نوع بیمه دیگر پوشش جداگانه‌ای نمی باشد. مدت قرارداد معمولاً یک سال است.

بیمه نامه های ساده

در این بیمه نامه ای مشخصات بیمه که مربوط به حمل کالای معینی است، بر اساس فرم پیشنهاد باربری ذکر می شود. آن چه که برای صدور بیمه نامه های ساده ی حمل و نقل کالا لازم است، چگونگی حمل کالا می باشد. کافی است نحوه ی حمل محصولات را تعیین کنیم.

مفاد اصلی بیمه نامه باربری داخلی

بیمه ی بار داخلی تعهد دارد تا در برابر خطرات ناشی از آتش سوزی روی وسیله نقلیه ( بجز خود سوزی مورد بیمه ) و حادثه وارد به وسیله نقلیه که عبارت است از واژگون شدن وسیله نقلیه، سقوط وسیله نقلیه، برخورد وسیله نقلیه با جسم خارجی یا جسم خارجی به وسیله نقلیه را تحت پوشش خود قرار بدهد.

قبل از وقوع حادثه بیمه گذار موظف است، حق بیمه را همزمان با صدور بیمه نامه پرداخت کند. همچنین طبق قانون اعم از اینکه کالا به دفعات یا یکبار حمل شود،

بیمه گذار موظف است قبل از حمل، نوع کالا، ارزش کالا، شماره ی انتظامی وسیله نقلیه، شماره و تاریخ بارنامه حمل را کتباً و یا به صورت اظهارنامه به بیمه گر اعلام نماید.

در زمان وقوع حادثه، باید فوراً به شرکت بیمه اعلام کرد تا برای خسارت وارد شده گزارش تهیه شود و کالا های سالم محفوظ گردند. برای انجام روند بیمه، نیاز به مدارک مورد نظر است که بیمه گذار گواهی مبنی بر علت، زمان، مکان و میزان تقریبی خسارت صادر می کند و به بیمه گر ارائه می نماید.

پس از اتمام بارگیری کالا و شروع حمل و نقل داخلی بیمه شروع می شود و با رسیدن وسیله نقلیه به مقصد مذکور در بیمه نامه، بیمه خاتمه می یابد. حمل کالا از تاریخ صدور بیمه نامه به مدت یک سال دارای پوشش است. تمدید قرار داد بسته به بیمه گر و بیمه گذار دارد.

مزیت بیمه باربری داخل

در واقع می توان گفت با پرداخت سرمایه، از هزینه های احتمالی برای جبران خسارت وارد شده کاسته می گردد. بیمه باربری داخلی تضمینی برای سالم ماندن کالا در حمل و نقل می باشد.

به طبع آن تجارت داخلی نیز توسعه می یابد. صدور این بیمه پوششی برای حمل کالا در داخل کشور ایجاد می کند. تمامی صاحبان کالا (حمل کنندگان) در داخل کشور می توانند برای اخذ بیمه اقدام کنند.

بیمه در برابر خطراتی چون آتش سوزی، انفجار بار، تصادف، طوفان و رعد و برق، سیل، زلزله و آشوب یا جنگ داخلی به کار می آید.

فرآیند اخذ بیمه ی باربری داخلی

برای دریافت بیمه باربری داخلی ابتدا باید فرم پیشنهاد بیمه نامه باربری تکمیل شود. پس از تکمیل آن، فرم پیشنهاد به کارشناس صدور بیمه نامه باربری ارائه می گردد

. سپس چاپ آزمایشی بیمه نامه باربری از کارشناس صدور بیمه نامه دریافت می شود تا با فرم پیشنهاد تطبیق داده شود. در آخر حق بیمه پرداخت و با دریافت قبض رسید، اصل بیمه نامه از کارشناس مربوطه اخذ می گردد.

سخن آخر

بیمه نامه ی باربری داخلی برحسب توافق بیمه گر و بیمه گذار، محصولات را در برابر پدیده ها طبیعی حفظ می کند. این بیمه که از قدیمی ترین بیمه نامه ها است روشی برای کاهش هزینه ها و جبران خسارت می باشد. بیمه نامه باربری داخلی تابع شرایط و مقررات داخل کشور است. (منبع)

آموزش سئو با سیاوش پیری